Dokumentacija materijalnog istraživanja
U tijeku istraživanja korišteni su dostupni prirodni(ji) materijali (drvo, glina i staklo) te primijenjeni kiparski postupci (obrada drva, pečenje gline, taljenje stakla i prateće pripremne i završne radnje - piljenje, rezanje, oblikovanje).
Estetika objekata je bila sekundarna (što je rezultiralo rudimentarnim likovno netretiranim formama) - kao prioritet su postavljene formalne karakteristike pojedinih materijala (tip, debljina) u odnosu na partikularni cilj istraživanja - mjerenje podatkovne prohodnosti putem bežične lokalne mreže (tzv. WiFi).
obvezna zaštita
U tijeku procesa cijelog istraživanja posebna je pozornost usmjerena na osiguravanje sigurnih uvjeta za rad te izbjegavanje ozljeda s uzrocima:
- mehaničkim (primarno kod obrade drva ali i stakla)
- toplinskim (kod toplinske obrade gline ali i stakla)
- kemijskim (primarno u radu sa opremom za staklo ali i drvnom građom)
Ovisno o radnom prostoru potrebno je osigurati minimalno sljedeće:
- prozračan i dobro osvijetljen prostor
- prostoriju za rad odvojenu od prostora za svakodnevni boravak
- zaštitnu opremu za tijelo (pregača, rukavice za zaštitu od alata i topline)
- zaštitnu opremu za oči (radne naočale)
- zaštitu za respiratorni sustav (svih osoba u radnoj prostoriji)
- toplinski i mehanički otporne površine
- izdvojene površine za sigurno odlaganje računalne i ine tehničke opreme
- izdvojeno mjesto prikladno za odlaganje i sortiranje otpada
- itd. (podložno reviziji ovisno o svakoj partikularnoj situaciji)
Bitno je imati na umu da pojedini materijali (posebice toksični - npr. staklena vuna ili keramičke glazure ali često i oni posve prirodni kao što su pojedine vrste drva ili gline) mogu prouzročiti trajne i/ili ozbiljne posljedice koje ne moraju odmah biti evidentne! Nužno je uvijek smanjiti kontakt s materijalom kako bismo posve reducirali njegov kratkoročan i dugoročan negativni upliv na biološke procese i prirodni okoliš. Iako ni mehaničke ozljede nisu zanemarive (i mogu biti fatalne) najopasnije su kemijske pare i sitne strugotine koje u tijeku rada mogu završiti u mekim tkivima i respiratornom sustavu ako mjere predstrožnosti nisu primijenjene ispravno (a pogotovo ako nisu uopće predviđene).
materijali - drvo
Za mjerenje drva su pripremljena dva tipa materijala - punog drvo (jelovina) te sirovina za laminiranje (jasen), suhi (čuvani u sobnim uvjetima) i pripremljeni za obradu i primjenu.
oprema - drvo
Za obradu su korišteni najrudimentarniji i široko pristupačni alati - pile, dlijeta, svrdla, turpije, itd. (te naravno zaštitna oprema protiv mehanički uzorkovanih ozljeda).
postupci - drvo
Drvna građa priređena je mehaničkim postupcima (rezanjem, lijepljenjem) u osnovne oblike (blok i slojeviti panel) koji bi mogli izgraditi buduću serversku skulpturu.